Borac slavio u derbiju i osamostalio se na vrhu ABA 2 lige

Košarkaši Borca savladali su SIXT Primorsku posle produžetka rezultatom 78:75 (19:14, 13:11, 22:20, 9:18, 15:10) u okviru 13.kola ABA 2 lige.

Ovo je deveti vezani trijumf Čačana, koji trenutno drže vodeću poziciju u oba takmičenja. Čačani su već u toku prvog perioda imali dvocifrenu prednost, u tom delu igre dominirao je Čarapić koji je ubacio 3/3 za tri poena, ali gosti u poslednjem minutu preko Čakaruna ostaju na -5 (19:14). U drugih 10 minuta dominirao je Matija Popović sa dva atraktivna zakucavanja. Borac sredinom perioda dolazi do tada maksimalnih +13 (32:19). Do odlaska na odmor domaćin kao da je stao, i ne pogađa ništa, što goste opet vraća na podnošljivih -7 (32:25).

Treća četvrtina donela je nešto veći broj poena na obe strane, ali razlika se nije drastično menjala. Borac na ulasku u poslednjih 10 minuta regularnog dela imao je +9 (54:45). Gosti bez poena 4 minuta i Borac ide na maksimalnih +14 (59:45). Igrači Primorske mirnijom igrom na 2:47 do kraja trojkom Zupana dolaze na 61:56, što je nagovestilo neizvesnu završnicu. U narednom napadu pogađa Marinović, da bi gosti odgovorili serijom 7:0 i uveli utakmicu u produžetak.

U dodatnih 5 minuta Borac preko Marinovića i njegovih pet vezanih poena, vodi 76:70. Čačani ne ponavljaju istu grešku kao u regularnom toku utakmice i mirnije privode utakmicu kraju.

Nemanja Todorović ostvario je dabl dabl učinak (14 poena, 10 skokova). Pratili su ga Đoković sa takođe 14 poena, Marinović je dodao 11, a Pešaković 10. Kod gostiju iz Slovenije Čakarun je imao 27 poena i 14 skokova, dok je Zupan ubacio 20 poena.

Sledeću utakmicu košarkaši Borca igraju u Novom Sadu u subotu u okviru Košarkaške lige Srbije.