ČAČANI SVE BLIŽI FAJNAL FORU: Borac slavio u derbiju ABA 2 lige

Košarkaši Borca savladali su u srpskom derbiju ABA 2 lige ekipu Vršca.

U punoj hali kraj Morave Čačani su slavili rezultatom 71:68 (19:11, 12:14, 22:20, 18:23) u okviru 15.kola ABA 2 lige.

Veoma mali broj poena na početku utakmice, na semaforu samo 11:9 posle sedam minuta igre. Borac je uspeo da se konsoliduje i do kraja uvodnih 10 minuta ode na pristojnih +8 (19:11). Balaban se istakao sa 8 poena. Prvu dvocifrenu prednost Čačani imaju u 12. minutu (23:13), da bi gosti iz Vršca posle tajmauta odgovorili serijom 6:0. Veliki broj promašaja na obe strane, rezultirao je samo 26 postignutih poena u drugoj četvrtini i vođstvo Borca 31:25.

U jednom trenutku gosti su za 3 poena šutirali 1/14, što je Borcu donelo ponovnu dvocifrenu prednost 42:32 na polovini trećeg perioda. Poenima Todorovića sa penala, a kasnije i laganim polaganjem Borac je držao +8 (53:45). Vršac u poslednjem kvartalu serijom 11:2 dolazi do minimalne prednosti na malo više od 5 minuta do kraja utakmice. Stojadinovićevih 7 poena donosi prednost Borcu dva minuta pre kraja (64:60), što je Borac ovaj put umeo da sačuva i trijumfuje.

Najefikasniji na meču bio je Simeunović sa 23 poena iz gostujuće ekipe. Kod Čačana Stojadinović je ubacio 15, Čarapić 14, a Balaban 12 poena.

U sledećem kolu Borac gostuje u Mostaru ekipi Zrinjskog.

1 Borac 15 11 4 1267:1172 95 26
2 Sixt Primorska 14 10 4 1132:1017 115 24
3 Vršac 15 9 6 1255:1147 108 24
4 Krka 14 9 5 1154:1086 68 23
5 Rogaška 14 8 6 1114:1095 19 22
6 Zrinjski Mostar 14 8 6 1050:1034 16 22
7 Split 15 7 8 1267:1260 7 22
8 Dynamic VIP PAY 15 7 8 1214:1232 -18 22