MOTO KROS: Najviše uspeha imali najmlađi takmičari

U nedelju, 15. aprila, na stazi Globare u Kruševcu na prvoj trci za šampionat Srbije u moto krosu viđena je vrhunska predstava pred više hiljada gledalaca.

U konkurenciji 90 takmičara iz Bugarske, Makedonije i Srbije, najviše uspeha od vozača naša dva kluba, AMSK Čačak i MK Tanasko Rajić, imali su najmlađi takmičari.

Vozač AMSK Čačak Filip Rajević osvojio je u klasi MX65 III mesto, dok su vozači MK Tanasko Rajić, Milan Vukajlović i David Stevančević zauzeli odlično II i III mesto.

Ostali vozači su imali polovičan uspeh, dok su prošlogodišnji šampion Nenad Petrović i nekadašnji šampion klase 85 Milić Zimonjić imali veliki peh sa kvarom motora pa nisu mogli da ostvare značajniji plasman. Odlična organizacija i vrhunske vožnje prava su uvertira za narednu trku, 2. juna na Jeljenu, kada se slavi jubilej 40 godina održavanja trka na stazi Miloš Liješkić.