Prvi poraz Borca od razigranog Zlatibora

Košarkaši Borca poraženi su na gostovanju u Čajetini od ekipe Zlatibora rezultatom 102:93 (26:24, 22:20, 24:20, 30:29)

Domaćin bolje otvara utakmicu i već u uvodnim minutima dolazi do prednosti 11:2. Dvocifrenu prednost imali su u 8. minutu kada je na semaforu bilo 21:11. Dušan Kutlešić sa svojih 5 vezanih poena vraća Borac na poen zaostatka, da bi povratnik Ilija Đoković trojkom doneo prvo izjednačenje Borcu 24:24. Gosti su prvi put poveli sredinom druge deonice 36:37, rezultatska klackalica do odlaska na odmor, na koji ekipa Zlatibora odlazi sa prednošću 48:44.

Izabranici Jovice Arsića jurili su priključak tokom čitave treće četvrtine, ali veoma loših pet minuta i samo 4 postignuta poena, dovelo je do dvocifrenog zaostatka 69:59.

U poslednjoj četvrtini košarkaši Borca spuštali su prednost Zlatibora u nekoliko navrata na samo 2 poena razlike, ali Nemanja Simović sa dve vezane trojke u poslednjih 90 sekundi rešava utakmicu.

Koliko su košarkaši Zlatibora bili bolji večeras govori i činjenica da su rešile sve deonice u svoju korist.

Najefikasniji kod Čačana bio je Radulović sa 20 poena, pratili su ga Todorović sa 17, Dimić 16 i Pešaković sa 14 postignutih poena.

U narednom kolu košarkaši Borca dočekuju Tamiš u nedelju 6. maja.