Kajak: Čačani bronzani na Prvenstvu Srbije

Kajak klub Čačak učestvovao je na Prvenstvu države u spustu za pionire i kadete. Takmičenje je održano u Bajinoj Bašti na reci Drini, a učestvovalo je osam klubova: Medicinar iz Niša, 25. maj iz Beograda, Ibar iz Kraljeva, Stari grad iz Novog Pazara, Moto nautički klub iz Beograda, ČAČAK, Savska oaza iz Beograda, Drina iz Bajine Bašte.

Nadmetalo se u dve discipline i to u Sprintu na 400 metara i Klasiku na 2,5 kilometara.

Čačansku ekipu su činili Neven Kleut u kadetima, Ilija Kleut, Novaković Miloš i Radić David u pionirima.

Čačani su osvojili pet medalja i to Neven Kleut bronzanu medalju u k1 Klasiku za kadete, a u kategoriji pionira Ilija Kleut i Novaković Miloš osvojili su zlatne medalje u c2 Sprintu i u c2 Klasiku.

Podvig su pioniri napravili i u ekipnom plasmanu gde su osvojili treće mesto i pehar u Klasiku i u ukupnom plasmanu državnog prvenstva za 2018. godinu.