ČAČANI NA ČELU KLS: Košarkaši Borca savladali Metalac

Košarkaši Borca savladali su ekipu Metalca rezultatom 88:71 (31:17, 14:13, 23:21, 20:20) u okviru 7. kola Košarkaške lige Srbije i ostali jedini neporaženi tim u ligi.

Domaćin odlično otvara utakmicu i već polovinom prvog perioda dolazi do prednosti od 15 poena (19:4). Čarapić je u uvodnim minutima pogodio 3/4 van linije 6,75. Borac je ubacio 31 poen u prvoj četvrtini, raspoloženi su bili Čarapić, Đoković i Majstorović sa po 9 poena.

U drugom delu igre viđen je mali broj poena, bitna stvar je da je prednost domaćina ostala na +15 pri odlasku na veliki odmor (45:30).

Borac do maksimalnih +22 (52:32) dolazi poenima Čarapića, koji je prethodno pogodio 3 slobodna bacanja. Metalac mini serijom u trećoj deonici prilazi na 13 razlike, ali ne i manje od toga. Usled velike prednosti Čačana, Jovica Arsić pružio je šansu igračima i sa manjom minutažom u prethodnim utakmica.

Najefikansiji kod domaćina bio je Đorđe Majstorović sa 15 poena, pratili su ga Čarapić i Gavrilović sa 14, dvocifreni je još bio Kočović (11).