Kajak klub Čačak organizovao 16. prvenstvo Čačka

Kajak klub Čačak organizovao je po šesnaesti put prvenstvo grada Čačka u znak sećanja na osnivača kluba, Darka Novakovića. Takmičenje je održano u okviru kalendara Kajakaškog saveza Srbije uz učešće 40 takmičara u svim kategorijama.

Ove godine klub je imao i goste iz BIH - Akademski kajak klub Duga Zavidovići i iz Severne Makedonije - kajak klub Arka Borec iz Velesa.

Seniori, juniori, kadeti i veterani startovali su u 12h od brane u Parmencu na stazi dužine od 5 kilometara, dok su pioniri i mlađi pioniri veslali od pešačkog mosta u dužini od 500 metara. Za obe grupe cilj je bio na plavom mostu.

Čačani su kod mlađih pionira osvojili prvo mesto i to Miloš Novaković, a kod pionira Ilija Kleut je zauzeo drugo mesto, kao i Neven Kleut kod juniora. Za Čačak su i veterani osvojili dve medalje i to Bata Petrovic srebrnu i Nebojša Radosavljević bronzanu medalju.

Iz Srbije od klubova nastupili su KKMNK Beograd, Drina Bajina Bašta, Ibar Kraljevo, Savska Oaza Beograd.

Celu manifestaciju u organizaciji je podržao grad Čačak.