Borac Mozzart poražen u prvoj pripremnoj utakmici

Košarkaši Borca doživeli su poraz u prvom pripremnom duelu u novoj sezoni. Kao bolji iz okršaja u Železniku izašao je domaći FMP, koji je nakon 40 minuta borbe slavio rezultatom 105:79 (20:18; 26:14; 24:20; 35:27).

Samo u prvih 10 minuta Borac je uspeo da igra na ravnoj nozi sa domaćinom. Uostalom, to i rezultat pokazuje, jer je FMP prvi kvartal okončao sa samo dva poena u plusu.

Ali već u nastavku susreta FMP je dodao gas, pa je na veliki odmor otišao sa solidnim brojem poena na svom kontu (46:32).

Kada su se timovi vratili iz svlačionica na parket, domaćin je nastavio da radi dobar posao koji je započeo u prvih 20 minuta, tako da je meč okončao sa 26 poena suficita.

Ubedljivo najbolji pojedinac u redovima Borca bio je Aleksa Novaković, koji je postigao 23 poena. Sa dvocifrenim učinkom sledili su ga Hanter Hejl, koji je ubacio 14, Uroš Čarapić je dodao 11, dok je Marko Radonjić zabeležio 10 poena. Što se tiče pobedničkog tima, najbolji je bio Paulius Valinskas, koji je postigao 17 poena.

Priliku za popravni Borac će imati već u subotu, kada će na terenu dvorane kraj Morave ugostiti Vojvodinu iz Novog Sada. Početak tog meča je zakazan za 18 časova.

FMP Meridian: Vujičić 5, Šaranović 13, Valinskas 17, Matović, Bič 10, Simović, Nerandžić 9, Izundu 10, Stepanović 16, Manojlović 10, Dženkins 9, Pavićević 6.

Borac Mozzart: Đ. V. Ćurčić, Radonjić 10, Hejl 14, Đoković 7, Nikolić, Đ. M. Ćurčić 2, Glišić 5, Novaković 23, Todorović 3, Đurišić 4, Čarapić 11.