Kadeti Borca sigurni na otvaranju lige

U petak 28. oktobra startovala je Triglav kadetska liga Srbije. Dva čačanska kluba će tekuće takmičarske godine uzeti učešće u navedenom košarkaškom takmičenju.

Što se tiče kadetskog sastava Borca Mozzart, on je bez mnogo muke i problema savladao kraljevačku Slogu. Pobeda pulena Vladimira Zlatanovića nije se dovodila u pitanje ni pre, a ni tokom meča. Na koncu susreta, mladi Čačani su slavili sa ubedljivih 50:71 (13:28; 14:16; 5:13; 18:14).

Inače, nije zgoreg podsetiti da kadetska selekcija Borca Mozzart brani srebrnu medalju osvojenu minule sezone na završnom turniru koji je održan upravo u dvorani kraj Morave.

Najbolji pojedinac u redovima Čačana bio je mladi reprezentativac Uroš Ivković sa 17 poena. Sledio ga je Dušan Erić sa 15, dok je Strahinja Dragićević dodao 11 poena.

Već u narednom, 2. kolu, zakazan je gradski derbi između Borca Mozzart i Čačka 94 Quantox. Domaćin će biti crveno-beli sastav, a meč je planiran za sledeći vikend.