Preporučujemo aplikaciju za Vaš telefon!     Android iOS

Pretraga vesti

Uspešan nastup čačankih kajakaša na klupskom prvenstvu Balkana

post-title

Kajak klub Čačak učestvovao je na Balkanskom klupskom prvenstvu koje se odigralo na reci Vardar u mestu Veles u Severnoj Makedoniji u sastavu Kleut Ilija, Milunović Aleksa, Kleut Neven, Stanimirović Matija , Hubak Marijan, Miloš Novaković, Grujić Luka i Pajić Nađa sa trenerom Novaković Zoranom.

Prvi dan su se vozile trke na 3 kilometara u disciplini KLASIK,a drugi dan se trkalo u disciplini SPRINT na 500m.
Prvog dana Pajić Nađa osvojila je zlato, a Grujić Luka srebro kod mlađih pionira. Kod kadeta Kleut Ilija je bio balkanski šampion u K1, dok je Novaković Miloš bio drugi u C1 i Kleut Neven je osvojio srebro kod seniora.
I drugog dana takmičenja nastavljena je uspešna serija čačana.

Pajić Nađa je po drugi put odbranila titulu balkanskog šampiona,dok je Grujić Luka osvojio bronzanu medalju.

Kod kadeta Milutinović Aleksa je u svojoj disciplini SPRINT dokazao da osim što je šampion Srbije, suvereno vlada i Balkanom kao šampion osvajanjem zlatne medalje.
Novaković Miloš je u C1 bronzan na Balkanu, dok je veliki uspeh napravljen i u timskim trkama u SPRINTU na 500m.
Kadetska ekipa k1 u sastavu Stanimirović Matija, Kleut Ilija i Milunović Aleksa, odveslala je najbrže vreme i postala šampion Balkana.

Odlični su bili i Kleut Neven, Hubak Marijan i Novaković Miloš koji su u kategoriji K1 seniora osvojili treće mesto.