BORAC NE DA VRH: Čačani slavili protiv Dinamika (FOTO)

Košarkaši Borca savladali su u srpskom derbiju ekipu Dinamika rezultatom 88:67 (25:20, 20:14, 21:8, 22:23) u okviru 18.kola ABA 2 lige.

[caption id="attachment_71378" align="aligncenter" width="740"] Foto: Dynamic VIP PAY[/caption]

Borac u uvodnih 10 minuta ima više raspoloženih poentera i vodi od starta meča. Balaban je ubacio 8 poena za isto toliko minuta na parketu i izabranici Raška Bojića rešavaju prvu deonicu u svoju korist rezultatom 25:20. Čačani preko Đokovića prvi put imaju dvocifrenu prednost u 14. minutu (36:26), koju su održavali u narednim minutima do odlaska na odmor 45:34.

Agresivnijom odbranom gostiju Dynamic jednocifren u trećoj četvrtini, samo 8 postignutih poena. Borac je išao i na maksimalnih +24 u nekoliko navrata. U poslednji period ušlo se pri rezultatu 66:44, što je Borac umeo da sačuva i osamostali se na čelnoj poziciji, usled poraza Krke u Splitu.

[caption id="attachment_71380" align="aligncenter" width="740"] Foto: Dynamic VIP PAY[/caption] [caption id="attachment_71377" align="aligncenter" width="740"] Foto: Dynamic VIP PAY[/caption] Najefikasniji na utakmici bio je reprezentativac Srbije Ilija Đoković sa 23 poena, pratio ga je Balaban sa 15. U narednom 19. kolu ABA 2 lige Borac dočekuje ekipu Teodo iz Tivta u sredu 7. marta od 19 časova.