Dinamik slavio u hali kraj Morave

Košarkaši Borca poraženi su na domaćem terenu od ekipe Dinamika rezultatom 75:90 (19:22, 23:21, 19:17, 14:30) u okviru 24. kola Košarkaške lige Srbije.

Izabranici Raška Bojića od nesrećnog poraza u kupu od Crvene Zvezde vezali su 9 trijumfa na oba fronta do ove utakmice.

Gosti bolje otvaraju meč i iz minuta u minut podižu svoju prednost, koja je na početkom devetog minuta iznosila +9 (10:19). Ipak se i Čačani nešto pitaju i u naredna tri napada redom Stojadinović, Pešaković i Čarapić trojkama poravnaju rezultat. Druga deonica ista priča, Dinamik odlazi na +9 (24:33) polovinom četvrtine. Borac se budi i serijom 11:0 dolazi do prednosti (35:33).

Posle pauze na poluvremenu, domaći igraju agresivnije i pokušavaju da reše utakmicu, rezultat na semaforu 54:45. Gosti se ne predaju preko Andreje Stevanovića i Petra Rakićevića ulaze sa minimalnim zaostatkom u odlučujućih 10 minuta. Rezultatski egal sve do poslednjih pet minuta igre (68:68). Izabranici Mute Nikolića koriste "prazna" 3 minuta Čačana i odlaze na nedostižnih +13 (68:81).

Dinamik i Borac nalaze se na deobi prvog mesta KLS dva kola pre kraja, ali bolji međusobni skor ima Dinamik.

Najefikasniji kod domaćina bio je Nikola Pešaković sa 26 poena (6/7 za tri poena), dvocifreni je još bio Marko Marinović sa 13.

Borac sledeću utakmicu u okviru poslednjeg kola ABA 2 lige igra u utorak 27. marta od 18 časova kada gostuje Krki.