Čačanin sa 16 godina debitovao za nemačku Jenu

Mladi i izuzetno perpektivni srpski košarkaš Vuk Radojičić, koji ima samo 16 godina, debitovao je za prvi tim nemačke Jene u nemačkoj Bundesligi. Vuk je dva meseca u Jeni, a parafirao je ugovor na četiri godine.

Čačanin koji je ponikao u Borcu je na poslednje dve juniorske utakmice bio najbolji strelac omladinaca Jene. Na poslednjoj je dao 26 poena, čak 19 u prvoj četvrtini uz šest asistencija.

Trener seniora Jene Bjorn Harmsen nagradio ga je time što mu je u porazu od Ludvigzburga (91:62) pružio priliku da odigra ukupno 15 minuta, devet u prvom i šest u drugom poluvremenu. Ubacio je jedan poen, sa penala, ali za 16-godišnjaka je najbitnije da je osetio seniorsku košarku. Pritom, odigrao je solidnu rolu u defanzivi što mu je i bio zadatak. Mozzart Sport, Đurđe Mečanin