Janko Urošević osvojio dve srebrne medalje na Prvenstvu Srbije

Proteklog vikenda u Kruševcu na gradskom atletskom stadionu održano je Prvenstvo Srbije za seniore i seniorke kao i mlađe seniore i seniorke. Atletičar čačanske Slobode Janko Urošević, mlađi senior, osvojio je dve srebrne medalje u trkama na 1500m i 5000m. U trci na 400m za seniore Dušan Bjelica osvojio je drugo mesto u grupi što je u ukupnom plasmanu bilo dovoljno za 11. mesto. Rezultati: - 1500m Janko Urošević 4:10,45 min II mesto za mlađe seniore što je VII mesto u konkurenciji seniora - 5000m Janko Urošević 16:06,73 min II mesto za mlađe seniore što je VI mesto u konkurenciji seniora - 400m Dušan Bjelica seniori 52,06 sek XI mesto „Posle nekoliko vikenda uspešnog nastupa mlađih takmičara našeg kluba na red su došli i stariji atletičari. Protekli vikend bio je rezervisan za Državno Prvenstvo za seniore i mlađe seniore. Veoma dobra atmosvera i organizacija u mnogome je uspešno prkosila kiši i lošem vremenu. Janko je u oba dana imao, odnosno istrčao dobre trke što potvrđuju osvojene dve srebrne medalje. Očekujem da će mu ovaj uspeh dati dodatni motiv da nastavi uspešnu karijeru i u seniorskoj konkurenciji. Njegov klubski drug Dušan Bjelica i ako junior spremao se a bio je i spreman da poboljša svoje lične rekorde na 400 i 800m. Nažalost bio je žrtva hladnog vremena i povredio je se u prvoj trci na 400m tako da u nedelju smo morali da otkažemo nastup na 800m. On će u sredu otići u Beograd na pregled i nadam se da će ga zaobići duže odsustvo sa treninga...“ reči su trenera Nidžovića.