Borac poražen na Cetinju

Košarkaši Borca doživeli su četvrti poraz u ABA 2 ligi na gostovanju ekipi Lovćena rezultatom 75:70 (21:8, 15:23, 20:16, 19:23).

Veoma loš početak meča gostiju iz Čačka, koji su prve poene postigli posle 5 minuta i 30 sekundi, prednost domaćih je već bila dvocifrena (11:2). Vođstvo su igrači Lovćena održavali do kraja deonice, da bi Borac polovinom drugog dela stigao na poen zaostatka (24:23). Prvo izjednačenje viđeno je u 27. minutu (45:45), ali domaći novom serijom 14:2 koja se završila početkom poslednje četvrtine dolaze do dvocifrene prednosti. Tada je stupio na scenu Ilija Đoković sa 3 postignute trojke, Marinović je dodao jednu i poenima Majstorovića Čačani vode prvi put na utakmici 92 sekunde pre kraja (67:68).

U neizvesnoj završnici Borac nije iskoristio nekoliko napada što Lovćen koristi i dobija utakmicu rezultatom 75:70.

Najefikasniji na utakmici bio je Ilija Đoković sa 22 poena, Marinović je dao 11, a Gavrilović 10. Kod domaćina bivši igrač Borca Nemanja Todorović postigao je 13 poena i imao 7 uhvaćenih lopti.