Juniori Mladosti “stotkom“ kroz Leskovac

Juniori Mladosti su zabeležili drugu pobedu u sezoni. U utakmici 5. kola Roda lige Srbije Mladost je slavila na gostovanju u Leskovcu rezultatom 84:103.

Meč protiv uvek neugodne i borbene ekipe Actavis Academy je u prvih 30 minuta protekao u dosta izjednačenoj igri. Čačani su imali uglavnom rezultatsku prednost, ali su uporni domaćini uvek pretili. Odluka o pobedniku je pala u poslednjoj četvrtini, koja je protekla u znaku gostujućih igrača. Prednost je konstantno rasla do konačnih plus 19.

U timu Mladosti dosta raspoloženih pojedinaca. Dragićević je uz 17 postignutih poena zabeležio 10 asistencija, dok je dabl dabl učinak ostvario i Lazarević (10 poena i 11 skokova). Po 20 poena su postigli Radovanović i Nikolić, dok je Stojanović utakmicu okončao sa 16 postignutih poena. U narednom kolu Mladost dočekuje ekipu Konstantina iz Niša.

ACTAVIS ACADEMY – MLADOST 84:103(23:25, 21:24, 24:20, 16:34)

Mladost: Rutović, Radovanović 20, Lazarević 10, Nikolić 20, Krunić, Pavićević 2, Dragićević 17, Kovačević 6, Stojanović 16, Starčević 3, Marić 7 i Savić 2.