Preporučujemo aplikaciju za Vaš telefon!     Android iOS

Pretraga vesti

TREĆI VEZANI TRIJUMF U ABA 2 LIGI: Košarkaši Borca savladali Rogašku

post-title

Košarkaši Borca savladali su ekipu Rogaške rezultatom 89:84 (22:17, 26:16, 22:22, 19:29) u okviru 10. kola ABA 2 lige.

Ovo je treći vezani trijumf Čačana u regionalnoj ligi koji ih je doveo na petu poziciju sa skorom od pet pobeda i isto toliko poraza. Jedan trijumf ih deli od četvrtog mesta, koje vodi u plej-of.

Kočović i Đoković su bili najraspoloženiji u napadu, dok je Marinović posle ulaska vezao 6 poena za 60 sukundi. Čačani tokom čitave prve deonice pokušavaju da se odlepe na dvocifrenu prednost, ali gosti ostaju na -5 na isteku prvih 10 minuta igre. Druga četvrtina pripala je domaćinu, koji je uvećao svoju prednost na maksimalnih 15 poena pri odlasku na desetominutni odmor (48:33).

Najefikasniji na utakmici bili su Đokovići, Radovan je postigao 19, a Ilija 15 poena. Pratili su ih Gavrilović sa 13, Marinović i Kočović sa po 12 poena.

U sledećem kolu Borac gostuje ekipi Sutjeske.