Preporučujemo aplikaciju za Vaš telefon!     Android iOS

Pretraga vesti

Drama u Nikšiću pripala Borcu, Radovan Đoković doneo pobedu svom timu

post-title

Košarkašima Borca već duži vremenski period nije poznat pojam poraz. Ovog puta, na veoma neugodnom gostovanju u Nikšiću, u izuzetno neizvesnoj završnici, savladana je domaća Sutjeska rezultatom 80:81 (25:14; 20:18; 19:33; 16:16). Ovom pobedom, uz treći poraz MZT – a, čačanski tim se još više utvrdio na vrhu tabele ABA 2 lige, pa će na toj poziciji, gotovo izvesno, i okončati ligaški deo takmičenja. Otvaranje utakmice proteklo je u odmeravanju snaga među sukobljenim rivalima. Niko nije previše rizikovao, već je opipavao puls protivniku. Doduše, u oči upada mali broj poena u prvih pet minuta, što nije karakteristično za Sutjesku i Borac, dve izrazito šuterske ekipe. Ipak, domaćin je krajem četvrtine, dodao gas, pa je pogodio nekolicinu šuteva, čime je stekao prednost od 11 koševa (25:14), što nije bilo ni malo zanemarljivo vođstvo pred nastavak okršaja. Sutjeska je, zahvaljujući dobroj igri sa kraja prve deonice, osetila da ima kapacitet da se nosi sa liderom prvenstva. Shodno tome, Nikšićani nisu popuštali, već su nastavili da drže Borac na odstojanju, i to dvocifrenom prednošću. Polako je rasla razlika među timovima, da bi u jednom momentu iznosila velikih plus 18 (34:16). Očigledno, umor je uzimao svoj danak, tako da Borac nije mogao da parira motivisanim Crnogorcima, koji su na veliki odmor otišli daleko zadovoljniji, sa 13 poena u plusu. Čim je sudija označio početak drugog poluvremena, Borac je krenuo svojski da se trudi da promeni odnos snaga na parketu. Pametnom i strpljivom igrom topio je zalihu domaćina, da bi polovinom trećeg dela igre na volšeban način prestigao protivnika (50:51). Domaći igrači nisu znali šta ih je snašlo. Doduše, sami su krivi što se Borac brzo vratio u život, jer su ispustili solidnu prednost koju su imali u prvih 20 minuta. A konfuziju u redovima Sutjeske gosti su obilato koristili, čak na momente dodatno uvećavši svoj suficit. Čačanski tabor je uspeo da se vrati iz mrtvih, tako da je na polomu bila zanimljiva završnica. Zbog neizvesnosti, kao i važnosti susreta, početkom odlučujuće četvrtine igračima obe ekipe su se zaledile ruke, tako da gotovo tri minuta niko nije uspeo da spusti loptu na dno mrežice. Prvi je led probio Nerandžić, pogodivši šut za tri poena. Sledili su ga Čarapić Džons, tako da je Borac prvi preuzeo inicijativu pred odlučujućih nekoliko minuta. Nije prošlo dugo, a gosti su imali plus od devet poena (67:76). Ipak, Sutjeska je imala snage za odgovor, pa je serijom poena poravnala rezultat pola minuta do kraja (80:80). Međutim, junak Borca bio je Radovan Đoković, koji je, dve sekunde pred kraj duela bio mirne ruke, pa je svojim koševima doneo timu velika dva boda. Najefikasniji pojedinac kod gostujuće ekipe bio je Džons, koji je postigao 19 poena. Junak susreta Đoković ubacio je 18, a Majstorović i Kočović su dodali po 10 koševa. U poraženom timu daleko najbolji je bio Pavlićević, koji je postigao 32 poena. U sledećem kolu KLS lige košarkaši Borca gostuju ekipi Mladosti. Taj meč je na programu u subotu 25. januara, a početak je u 13 časova. Sutjeska: Pavlićević 32, Gardašević, Vulević, Knežević 13, Ćalić 6, Vujović 12, Bojičić, Sejfić 7, Lalović 2, Đoković 3, Čvorović 5, Tončić. Borac: Alikadić 3, Popović, Đoković 18, Miletić 4, Gavrilović, Majstorović 10, Kočović 10, Nerandžić 5, Džons 19, Todorović 3, Čarapić 9.