Preporučujemo aplikaciju za Vaš telefon!     Android iOS

Pretraga vesti

Tesnom pobedom nad Dunavom ekipa Borca sačuvala kotu broj jedan

post-title

Košarkaši Borca su, uprkos velikim poteškoćama, uspeli da slave u Starim Banovcima nad domaćim Dunavom. Nakon 40 minuta velike borbe, tim Marka Marinovića je trijumfovao rezultatom 74:76 (11:17; 15:21; 21:23; 27:15). Iako nije bilo očekivano, domaćin je pružio snažan otpor daleko nadmoćnijem rivalu. Dunav je, poučen podvigom ekipe Tamiša, pokušao da napravi novu senzaciju u KLS ligi i savlada lidera takmičenja. Doduše, gosti su bili dominantan tim tokom prve tri četvrtine, i činilo se da će rutinski ostvariti pobedu. Međutim, domaćin je odlično odigrao poslednji kvartal, pa je bio nadomak velikog trijumfa. Ipak, Čačani su, na jedvite jade, uspeli da se iz Starih Banovaca vrate sa sva boda i tako zadrže lidersku poziciju. Najbolji u redovima Borca bio je Nemanja Todorović sa 19 poena. Dvocifreni su bili još Džons sa 12, Kočović je dodao 11, a Đoković i Gavrilović su ubacili po 10 koševa. Kod poraženog sastava istakao se Malidžan sa 23 poena. Dunav: Kovačević 6, Bolović, Borović, Ivić 8, Mitrović 8, Juzbašić, Drašković 12, Nešović 5, Beloica 5, Miljenović 4, Jeković 3, Malidžan 23. Borac: Alikadić 8, Popović 2, Šušić, Đoković 10, Bumbić, Gavrilović 10, Majstorović 2, Kočović 11, Nerandžić 1, Karapandžić 1, Džons 12, Todorović 19.