
Radovi na izgradnji tunela „Laz”, najdužeg na deonici auto-puta od Preljine do Požege u punom su jeku. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je ovo najfuži tunel u Srbiji od 2.850 metara i svakako najteži za gradnju.
„Auto-put će mnogo značiti svim ljudima u Zlatiborskom i Moravičkom okrugu, kao i celoj Srbiji, pošto će ga građani koristiti kada putuju ka Zlatiboru i Crnoj Gori. Značiće puno čitavoj Zapadnoj Srbiji. Mislim da ovo niko nije očekivao, niti sanjao”, dodao je Vučić.

Prema njegovim rečima Kinezi su obećali da će sve završiti do kraja sledeće godine.

Vučić je rekao da je kineska kompanija „CCCC”, koja izvodi radove, jedna od najboljih na svetu i da do sada nije viđeno u našoj zemlji da se na takvom mestu pravi tunel.

Izvođač radova na ovoj deonici, koja je nastavak projekta izgradnje autoputa Beograd – Južni Jadran ukupne dužine 258 kilometara, je kineska kompanija CC (China Communications construction company).