Preporučujemo aplikaciju za Vaš telefon!     Android iOS

Pretraga vesti

Čačanin Avramović vodio Srbiju do bitne pobede nad Finskom

post-title

Košarkaška reprezentacija Srbije savaldala je reprezentaciju Finske u meču 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, rezultatom 75:66.

Naša reprezentacija sada ima dve pobede i dva poraza, jedan trijumf više od Finske i Švajcarske, direktnih rivala za plasman na EP.

Još dva meča Srbija će odigrati u februaru, protiv Švajcarske i Gruzije, takođe u ’mehuru’, ali još nije poznato gde.

Kapiten reprezentacije na utkamicama ovog "prozora" kvalifijacija, Čačanin, Aleksa Avramović postigao je 17 poena.

Srbija je sjajno otvorila utakmicu.

Finska je za sedam minuta košarke postigla samo jedan koš iz igre, a do kraja četvrtine uspeli su da postignu samo još jedan, za ukupno 7 poena za 10 minuta.

Naša reprezentacija od prvog minuta je kontrolisala igru i imala je +10 posle prve deonice, ali je ta prednost mogla i morala da bude veća.

Veoma loše su šutirali slobodna bacanja i imali 1/5 posle prve četvrtine.

Do kraja poluvremena šutirali su bacanja 10/18, nešto preko 50% uspešnosti.

Brzo su Finci izašli iz bonusa i svaki faul nad našim košarkašima značio je slobodna bacanja, posle samo tri minuta igre u drugom kvartalu.

Srbija je otišla u jednom trenutku na maksimalnih +17, ali se pred kraj ta prednost istopila.

Finci su imali seriju 7:0, a u poslednjoj sekundi prvog poluvremena Salin pogađa trojku i smanjuje na +10 za Srbiju posle prvog dela igre.

Finska je dobro započela treću deonicu i preko Džamara Vilsona spustila na sedam poena zaostatka.

Srbija je pogađala slobodna bacanja u trećoj četvrtini, što je bio veliki napredak u odnosu na prvo poluvreme i razlog zašto je održavana dvocifrena prednost.

Naša reprezentacija je za tri četvrtine pogodila samo dve trojke, a Finska se raspucala u trećem kvartalu.

Ipak, prednost od +10 stečena posle prvog poluvremena zadržana je i pred poslednjih 10 minuta.

Ponovo je nastao problem sa slobodnim bacanjima u poslednjoj četvrtini, ali su naši košarkaši održavali dvocifrenu prednost.

Finska je na četiri minuta do kraja uspela da smanji na minus sedam, ali odmah Srbija uzvraća sa četiri brza poena i opet je vraćena dvocifrena prednost.

Ali, već posle tajm-auta Finske sledi serija od 5:0 i posle dugo vremena dolaze na šest poena zaostatka.

Zategla je Srbija odbranu, išla na lake poene i rutinski rešlia meč i ubedljivo slavila na kraju.

Srbiju su do pobede predvodili Anđušić sa 19, Avramović sa 17 i Apić sa 12 poena.

Kod Finaca istakli su se Mahuni sa 15 i Salin sa 10 poena.