Kajakaši KK Čačak uspešni na Internacionalnoj trci u BiH

Kajak klub Čačak učestvovao je za vikend na Internacionalnoj trci Zavidovići Open u Bosni i Hercegovini.

Čačani su na put krenuli sa seniorima, juniorima, kadetima i pionirima. Pioniri su veslali deonicu u dužini od 500metara, dok su ostale kategorije imale težak zadatak na reci Bosni u dužini od 6,5 kilometara. Vreme je bilo prohladno, ali sunčano. Nastupilo je 40 takmičara iz tri države, Srbije ,Bosne i Severne Makedonije, dok je glavni sudija bio međunarodni sudija Novaković Zoran iz Čačka.

Najuspešniji iz ekipe čačana bili su pioniri Milunović Aleksa koji je osvojio prvo mesto i Novaković Miloš koji je osvojio treće mesto.

Uspešan nastup imao je i junior iz Čačka Kleut Neven koji je osvojio drugo mesto u juniorima.

Kod kadeta Stovrag Đorđe je završio na petom mestu dok je Perovanović Ognjen zauzeo osmo mesto u seniorima. Ovo je bila prva trka u ovoj sezoni za Kajak klub Čačak .jer su zbog pandemije virusa otkazane trke u Nemačkoj i Francuskoj. Ovo je bila dobra priprema i za sledeće takmičenje koje će se održati 04. aprila u Čačku.