Pobeda fudbalera Borca nad Žarkovom, susret obeležila teška povreda fudbalera Čačana (VIDEO)

Fudbaleri Borca 1926 ostvarili su pobedu od 2:0 protiv Žarkova u utakmici 29. kola Prve lige Srbije.

Trijumf je ipak ostao u senci teške povrede Borčevog igrača Andrije Ratkovića, koji je doživeo prelom potkolenice nakon pogibeljnog starta golmana gostujućeg tima Rastka Šuljagića u 24. minutu. Šuljagić je zbog ovog poteza dobio direktan crveni karton.

Ratković je ambulantnim vozilom prevezen u čačansku bolnicu.

Domaći tim je nedugo nakon ovog mučnog incidenta došao u vođstvo. Strelac je u 37. minutu bio Zvezda Đorđilović. Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena.

Već na startu dela igre izabranici Vladimira Stanisavljevića duplirali su vođstvo pogotkom Dragana Radosavljeća, koji je nakon solo prodora savladao rezervnog golmana Žarkova Opačića.

Na tabeli Prve lige Srbije, shodno zvaničnim sajtu Fudbalskog saveza Srbije, Borac 1926 zauzima 10. mesto sa 37 osvojenih bodova i iznad je zone ispadanja. Za sada “crveno-belim“ zvanično još nisu oduzeto šest bodova po kazni FFS zbog dešavanja na utakmici u Pančevu protiv Železničara.

U narednom kolu Borac 1926 gostuje u Vranju ekipi Dinama.