Veliki uspeh atletičara ČAAK-a na Prvenstvu Srbije

U subotu 23. aprila u prelepom ambijentu Vršačkog brega održano je Prvenstvo Srbije u planinskom trčanju. Na izuzetno teškoj i zahtevnoj stazi atletičari Atletskog kluba ČAAK osvojili su sedam medalja u 8 kategorija i bili najuspešniji klub na takmičenju.

Trku seniorki na 8000 metara obeležila  je ubedljiva pobeda Nevene Jovanović, koja se od ove sezone takmiči za Atletski klub ČAAK. Ovom pobedom Nevena je ponovila uspeh iz prošle godine.

Trka 2000 metara  za starije pionirke donela je Đurđi Đokić titulu šampionke Srbije. Ovom trkom Đurđa je ponovila uspeh sa dvoranskog Prvenstva Srbije za pionirke i nagovestila dobre rezultate u daljoj karijeri.

Mlađa juniorka Teodora Pavlović u trci na 4000 metara postala je nova šampionka Srbije.

Trka starijih juniora bila je dužine 4000 metara sa visinskom razlikom većom od 200 metara. Prva tri mesta pripala su atletičarima ČAAK - a Aleksi Joviću, Ognjenu Čorbiću i Kosti Mirosaviću.

U trci pionira na 2000 metara Vuk Grujić zauzeo je 3. mesto. Ovo je veliki uspeh Vuka Grujića, koji je još uvek mlađi pionir.