Borac kraj Morave slavio u dramatičnoj završnici protiv Sloge iz Požege (FOTO)

U utakmici 26. kola Srpske lige Zapad fudbaleri Borca su na stadionu kraj Morave odmerili snage sa ekipom Sloge iz Požege i slavili rezultatom 3:2 (0:1).

Golove za ekipu Borca postigli su Nemanja Milošević, Vukašin Marković i Veljko Mijailović.

Borac je igrom u prvom poluvremenu pokazao da je bolji rival i zasluženo otišao na pauzu minimalnim vođstvom, koje je udvostručio polovinom drugog poluvremena. Igralo se bez većih uzbuđenja do pred samu završnicu, kada je Sloga najpre iz jedanesterca u 80. minutu smanjila na 2:1, a nedugo zatim pred ulazak u nadokandu vremena i izjednačila. I kada su svi na stadionu pomislil da će Borac ispustiti pobedu nakon jedne odlične akcije, veliko slavlje domaćim igračima i navijačima doneo je Mijailović u drugom minutu sudijske nadoknade.

Eklipa koju sa klupe predvodi Darko Rakočević i dalje je druga na tabeli sa samo bodom zaostatka nad ekipom Smedereva koje danas slavilo na gostovanju u Valjevu. U narednom kolu fudbaleri Borca će gostovati u Gornjem Milanovcu ekipi Takova.