Čačak 94 Quantox dao sve od sebe ali Zvezda ubedljivo slavila

Čačak 94 Quantox - KK Crvena Zvezda 52:87 (15:15, 8:20, 14:29, 15:23)

U prvom polufinalnu finalnog turnira Mocart Kupa Radivoj Korać u Nišu, Crvena zvezda je savladala Čačak 94 i obezbedila plasman u veliko finale protiv pobednika meča Partizan – Vojvodina, koje je na programu u subotu od 21.00 sat.

Zanimljiv je bio početak utakmice, jer su posle trojke Nedovića Čačani napravili mini seriju 7:0, a posle sedam minuta su poveli 11:7. a na kraju prve deonice bilo je 15:15.

Ponovo su Čačani poveli na početku deonice, crveno-beli odgovorili serijom 8:0 i došli na 23:19. Odvojila se Zvezda do poluvremena sigurnijim napadom i otišla na 35:23.

Rešio je branilac Kupa pitanje pobednika već na početku treće četvrtine, posle tri minuta poveo 45:24. Pogađali su Nedović. Gedraitis, Ilić, Hanga, prednost je rasla – 58:33, 28. minut.

U poslednjoj deonici, košarkaši Crvene zvezde su rutinski odrađivali posao, u 32. minutu bilo je „plus 32“ (69:37), pa je izostala i najmanja neizvesnost.