Pobeda Borca u sudijskoj nadoknadi protiv Takova u Gornjem Milanovcu

U utakmici 18. kola Srpske lige Zapad, fudbaleri lidera na tabeli, ekipe Borca 1926 gostovali su u Gornjem Milanovcu ekipi Takova i ostvarili značajan trijumf rezulatom 1:2 (0:0).

Borac je pre ovog meča slovio za izrazitog favorita, ali da neće sve tako lako ići na vodenicu Čačana potvrdilo je prvo poluvreme koje završeno bez golova. Početak drugog poluvremena doneo je šok za ekipu Darka Rakovčevića jer je u 49. minutu sopstvenu mrežu pogodio Stevanović. Borac je nastavio sa napadima i to se ipslatilo u 62. minutu kada je gol za izjednačenje postigao Stahinja Pantić. Odolevali su momci iz Gornjeg Milanovca do duboko u nadoknadi vremena, kada je pred poslednji sudijski zvižduk veliku pobedu Borcu doneo Srđan Drašković i to pogotkom u 95. minutu igre.

Ovom pobedom fudbaleri Borca su zadržali pet bodova prednosti u odnosu na ekipi FAP-a koja je takođe danas savladala ekipu Zlatibora i to ubedljivo rezulatom 4:0.

U narednom kolu popularne "zebre" dočekuju ekipu SLoge iz Petrovca na Mlavi.