Druga medalja na OI! Tijana Bogdanović osvojila bronzu u tekvondou

Srpska tekvondoistkinja Tijana Bogdanović osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u konkurenciji do 49 kilograma! Tijana je savladala Japanku Miju Jamadu i donela Srbiji drugo odličje na turniru, posle srebra koje je osvojio strelac Damir Mikec.

Rođena Kruševljanka (23) došla je do medalje na svojim drugim Igrama. Prethodno je 2016. u Rio de Žaneiru uzela srebro

Tijana je savladala Japanku Miju Jamadu i donela Srbiji drugo odličje na turniru, posle srebra koje je osvojio strelac Damir Mikec. Rođena Kruševljanka (23) došla je do medalje na svojim drugim Igrama. Prethodno je 2016. u Rio de Žaneiru uzela srebro. Posle poraza u prvom kolu od Špankinje Adrijane Sereso, kojim je ostala bez šanse za plasman u finale, Tijana se kroz trijumf u repasažu nad Kineskinjom Vu Đingju domogla borbe za bronzu. U njoj je Bogdanovićeva imala kontrolu praktično sve vreme i na kraju slavila sa ubedljivih 20:6. Po završetku prve runde, rezultat je bio izjednačen 5:5. Posle druge je Srpkinja imala vođstvo 8:5, da bi u poslednjoj nastupila furiozno i osvojila bronzanu medalju. Igre u Tokiju treće su zaredom na kojima Srbija osvaja medalju u tekvondou. Pre Tijaninog srebra u Riju, zlato je osvojila Milica Mandić 2012. u Londonu. Sada su odličja kompletirana.