U okviru obrazovnog programa English Summer Discovery koji realizuje Škola stranih jezika Blackbird i ovog leta je nastavljena višegodišnja saradnja sa Gradskom bibliotekom Čačak. U četvrtak, 7. jula održan je prvi blok edukativnih radionica stranih jezika za decu uzrasta od 4 do 14 godina. Za polaznike radionice organizovani su popularni Storytelling i Bookhunt kao i Putovanje kroz Biblioteku, a decu su kroz sadržaje koje Biblioteka nudi proveli bibliotekari Nataša Krivačević Popović i Ana Stanojević.
Radionice su bile namenjene različitim uzrasnim grupama, a dešavale su se simultano i to na četiri lokacije – u prostoru Odeljenja za decu i mlade, Odeljenja strane knjige, Male sale i unutrašnjem dvorištu Biblioteke. Tom prilikom u ustanovi je boravilo 40 učenika Škole stranih jezika Blackbird, njihovih instruktora i predavača.
Što raznovrsnija ponuda edukativnih sadržaja za sve uzraste jeste jedan od prioritetnih ciljeva u Biblioteci, pa su zakazani i dodatni termini za radionice za decu koju će Škola stranih jezika Blackbird održati tokom jula i avgusta.
Komentari
Budite prvi koji će komentarisati ovu vest!
Ostavite komentar