Čačak - Autoprevoz Čačak organizovao je vanredni autobuski saobraćaj za Gornju Gorevnicu, gde se ovog vikenda održava manifestacija „Mlečni put”.
Tako će u subotu, prvi autobus iz Čačka za ovo selo krenutu u 10.00 časova, dok će poslednji polazak iz Gorevnice biti pola sate pre ponoći.
Sličan autobuski režim zadržaće se i narednog dana, u nedelju, a ako bude potrebno, red vožnje će biti i pojačan. Cena karte biće ista kao na redovnim linijama a za penzionere je prevoz besplatan.
Evo kako izgleda red vožnje:
Inače, otvaranje manifestacije zakazano je za subotu u 11.00 časova, nakon čega će se održati besplatna degustacija sira i prodajni sajam mlečnih proizvoda na kojem će biti izloženo preko 100 vrsta raznih proizvoda od mleka. Isti dan u 18.00, na fudbalskom stadionu u Dolini dabrova megdan će podeliti crne i plave mame, da bi sat kasnije krenuo muzički program u kojem će nastupiti petorica veličanstvenih majstora violine iz Pranjana dok je u 20.00 časova zakazan koncert Mire Škorić.
Sutradan, u nedelju, od 10.00 časova biće nastavljen prodajni sajam sira i mlečnih proizvoda, u 14.00 časova svim posetiocima biće predstavljene najsavremenije poljoprivredne mašine iz proizvodnog programa „Kruška”, a planirana je i praktična prezentacija. Za nedelju veče zakazan je i spektakularni muzički program, na pomenutom stadionu koncert će održati zvezda narodne muzike Saša Matić.
GZS
Komentari
Budite prvi koji će komentarisati ovu vest!
Ostavite komentar