Čačak - Ovo teško vreme, izgleda da briše sve granice ljudskosti i kolegijalnosti. Tako je, navodno, šest ugostitelja, koji su juče protestvovali ispred zgrade lokalne samouprave tražeći da se dozvoli rad lokala, prijavilo inspekcijskim organima svog kolegu, takođe ugostitelja da je i pored zabrane radio.
„Šokiran sam, kada su me jutros pozvali inspektori i saopštili da je protiv mene podneto šest prijava od strane ugostitelja. Ja sam zbog celokupne situacije u koju smo svi upali, zbog pandemije, preorjentisao ugostiteljski objekat u piceriju i krenuo sa radom od prošlog četvrtka. Međutim, već u petak, dan kasnije, nove mere ponovo su ograničile poslovanje pa sam pokrenuo kućnu dostavu, a porudzbine primamo telefonskim putem. U lokalu rade pica majstori, pomoćni radnici i dostavljači u dve smene, kojima nisam hteo da dam otkaz. Možete zamisliti pakost, da vas neko prijavi da nemate brendirano vozilo, kao da ja mogu da ga stvorim preko noći i kao da sam mogao da znam kakve mere će nam uvesti. U svakom slučaju to je nešto što ja nikada sebi ne bih dozvolio, neka im služi na čast jer smo svi prinuđeni, da bi preživeli, da se snalazimo u ovim teškim vremenima. I zaista neću da verujem da su to uradile moje kolege”, rekao je Danilo Paunović, vlasnik picerije.
Međutim, pretpostavlja se da to možda i nisu učinile kolege već ekstremi koji predvode razne grupe na društvenim mrežama, pre svega administrator Dnevne doze prosečnog Čačanina, koji je juče među prvima izašao na ulicu da blokira saobraćaj izgovarajući pogrdne reči i najgore uvrede, iako nema nikakve veze sa ugostiteljstvom niti se bavi tim poslom. Problem ugostitelja koji je evidentan i razumljiv na taj način skreće u jednom drugom pravcu, jer ga zloupotrebljavaju ovakvi ekstremi za svoje lične ciljeve.
„Ne mogu da verujem da su to uradili ugosititelji, jer svi koji radimo ovaj posao znamo koliko je on težak. Verujem da su to učinili spekulanti koji naš problem, možda žele da upotrebe, za neke svoje ciljeve. Ja kao čovek ne podržavam da kolega prijavi kolegu”, rekao je Njegoš Kušić poznati čačanski ugostitelj.