Search

GDPR Compliance

We use cookies to ensure you get the best experience on our website. By continuing to use our site, you accept our use of cookies, Privacy Policy, and Terms of Service.

Grad Kraljevo dobio više od 15 miliona dinara za energetsku sanaciju Mašinske tehničke škole

Grad Kraljevo našao se među više od dvadeset gradova i opština koji su dobili sredstva u okviru Nacionalnog Programa sanacije objekata od javnog značaja u jedinicama lokalne samouprave. Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović svečano je uručila ugovore o energetskoj sanaciji javnih objekata u Vrnjačkoj Banji. 

Gradonačelnik grada Kraljeva dr Predrag Terzić istakao je da naš grad godinama veoma uspešno sarađuje sa Ministarstvom rudarstva i energetike.

„Do sada smo zajedničkim sredstvima završili rekonstrukciju zgrade Elektro-saobraćajne tehničke škole „Nikola Tesla“ i zgrade Doma učenika srednjih škola u Kraljevu, a pri kraju su i radovi na energetskoj sanaciji zgrade Osnovne škole „Vuk Karadžić“ u Ribnici“, podsetio je Terzić.

Prema njegovim rečima, Grad Kraljevo se i ove godine javio na javni poziv Ministarstva rudarstva i energetike i dobio 15.600.000 dinara za energetsku sanaciju zgrade Mašinske tehničke škole „14. oktobar“. 

„Pored ovih sredstava, Grad će obezbediti dodatnih 30 odsto od ukupnog iznosa, a nakon toga očekuje nas početak javne nabavke i po izboru izvođača biće započeti radovi na energetskoj sanaciji ove škole“, pojasnio je gradonačelnik, pa istakao da Grad svake godine konkuriše i dobija sredstva za energetsku sanaciju, a kako smatra, ovakvim projektima najzadovoljniji su nastavnici, profesori i njihovi đaci. 

Ministarka Đedović Handanović pojasnila je da će kroz Program sanacije objekata od javnog značaja, prema procenama stručnjaka, kada se objekti saniraju, doći do uštede energije između 20 i 50 odsto. 

„Značajne će biti uštede računa za troškove električne energije, pre svega, ali i u očuvanju životne sredine i bolji komfor ljudi i dece jer imamo 10 osnovnih škola i dva vrtića koji su dobili sredstva. U prethodnim pozivima sanirano je 145 objekata, ukupno je uloženo 2,7 milijardi dinara, a došlo je do uštede 30 miliona kilovat sati odnosno 12.500 tona emisije ugljen-dioksida. To je ono što pokušavamo da uvedemo u celoj Srbiji - da budemo pre svega energetski efikasni, da štedimo više, trošimo manje, imamo manje račune“, kazala je ministarka.

Projekti za koje su obezbeđena sredstva, u okviru Nacionalnog Programa sanacije objekata od javnog značaja u jedinicama lokalne samouprave, u većini slučajeva se odnose na sanaciju škola, vrtića, zgrada za zdravstvenu zaštitu i slično.