Search

GDPR Compliance

We use cookies to ensure you get the best experience on our website. By continuing to use our site, you accept our use of cookies, Privacy Policy, and Terms of Service.

U petak otvaranje auto-puta od Preljine ka Kraljevu

Nova deonica Moravskog koridora, od petlje Preljina–Čačak do petlje Adrani–Kraljevo, trebalo bi da bude otvorena u petak, 26. juna.

Reč je o oko 29 kilometara novog auto-puta, čime će Čačak i Kraljevo biti znatno bolje povezani, a Kraljevo praktično dobiti direktan izlaz na mrežu auto-puteva. Ova deonica predstavlja jedan od najvažnijih delova Moravskog koridora, jer spaja zapadni deo trase sa područjem Kraljeva i Raške oblasti.

Moravski koridor, odnosno auto-put Pojate–Preljina, ukupno je dug oko 112 kilometara. Njegovim završetkom biće povezani auto-put „Miloš Veliki“ kod Preljine i Koridor 10 kod Pojata, a trasa prolazi kroz važne centre centralne Srbije — Čačak, Kraljevo, Vrnjačku Banju, Trstenik, Kruševac, Stalać i Ćićevac.

Ovaj auto-put najavljivan je kao prvi digitalni, odnosno „pametni“ auto-put u Srbiji, sa optičkom infrastrukturom, savremenim sistemima za nadzor saobraćaja, signalizaciju i bezbednost. Takođe je projektovan kao jedna od najširih saobraćajnica u zemlji, sa dodatnim bezbednosnim elementima.

Zbog završnih radova na povezivanju auto-puta „Miloš Veliki“ i Moravskog koridora, saobraćaj kod petlje Preljina prethodnih dana bio je izmenjen, a naplatna stanica Preljina zatvorena za uključenje i isključenje na auto-put.

Otvaranjem deonice Preljina–Adrani, putovanje između Čačka i Kraljeva biće znatno brže i bezbednije, dok će privredni i turistički potencijal ovog dela Srbije dobiti novu saobraćajnu vezu od velikog značaja.