Search

GDPR Compliance

We use cookies to ensure you get the best experience on our website. By continuing to use our site, you accept our use of cookies, Privacy Policy, and Terms of Service.

Nastavljeni radovi na Kablaru (FOTO)

Jutros su nastavljeni radovi na trasiranju pristupnog puta ka vrhu Kablara gde će se graditi vidikovac. Izgradnju vidikovca finansira Vlada Republike Srbije preko Ministarstva turizma i omladine i Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.

Vlasnici privatnih parcela kroz koje prolazi ovaj pristupni put dali su saglasnost za izgradnju saobraćajnice koja će se koristiti prilikom izgradnje vidikovca na Kablaru.

Juče su su na Kablaru nastavljeni i radovi na izgradnji puta od Ovčar Banje ka državnom putu za Šiljkovicu.

Vrednost radova je 60 miliona dinara, a sredstva je obezbedila Vlada Republike Srbije preko JP "Putevi Srbije" u okviru brojnih projekata koje realizuje Radna grupa Vlade RS za razvoj Ovčarsko - kablarske klisure. Radove izvodi čačansko preduzeće "Putevi Čačak - Strabag".

Radovi podrazumevaju zemljani iskop i proširenje puta prema projektu, kao i izgradnju potpornog zida u cilju sanacije postojećeg klizišta. Za ove radove, meštani ovog kraja, bez naknade su zemljište potrebno za proširenje puta poklonili gradu Čačku, kako bi kroz izgradnju infrastrukture u ovom kraju pomogli u stvaranju preduslova za razvoj turizma i ovog kraja uopšte.

Nakon završetka radova, na ovoj saobraćajnici će biti omogućen dvosmeran saobraćaj u punom profilu, što znači da će turistički autobusi nesmetano i bezbedno saobraćati do budućeg vidikovca na Kablaru, čija je izgradnja u planu.