Košarkaši Borca savladali su ekipu Splita rezultatom 79:73 (21:15, 11:22, 19:16, 28:20) u okviru 18.kola ABA 2 lige i ostali u trci za mesto u plej-ofu.

Veoma izjednačen početak utakmice, posle 7 minuta igre na semaforu 11:11, da bi do kraja četvrtine videli seriju Borca 10:0 i odlazak na mini odmor pri rezultatu 21:15.

Druga deonica pripala je ubedljivo gostima koji su uspeli da pređu u vođstvo i sa +5 da odu na pauzu. Početkom trećeg perioda gosti su imali priliku da odu i na dvocifrenu prednost, ali Kočović, Čarapić i Radovan Đoković su održavali rezultatski egal. Veljačić trojkom u poslednjim sekundama treće četvrtine vraća prednost gostima.

Veliki broj poena viđen je u poslednjih 10 minuta. U poslednjih 100 sekundi ušlo se pri rezultatu 68:67. Trojkom Majstorovića domaćin mirnije ulazi u završnicu i uspeva polaganjem Ilije Đokovića da ode na +6 73:67.

Najefikasniji kod domaćina bio je Ilija Đoković sa 15 poena, pratili su ga Čarapić i Radovan Đoković sa 14.

U sledećem kolu Čačani putuju fenjerašu ekipi Vršca, što će biti prilika da se nadaju kiksu direktnih konkurenata u borbi za četvrto mesto.