Srpska teniserka Ivana Jorović uspešno je startovala na turniru u Rabatu, pošto je pobedila Poljakinju Magdu Linet u dva seta.

Jorovićeva je protiv teniserke koja je za 13 pozicija bolje plasirana od nje na WTA listi slavila sa 6:3, 6:2, posle jednog sata i 16 minuta igre.

Ivanu u narednom kolu čeka susret sa pobednicom belgijskog duela između Elize Mertens i Kirsten Flipkens.

Jorovićeva i Linet su odigrale izuzetno dobar meč u kojem je srpska teniserka mnogo bolje koristila svoje šanse od rivalke.

Ivana je odlično ušla u meč, bez izgubljenog poena je osvojila svoj servis, a potom je pretila Poljakinji i iskoristila je petu brejk loptu za 2:0, da bi zatim bez problema nastavila niz. Imala je šansu za novi brejk, pre nego što se Linet odbranila i od tada se igralo gem za gem do sedmog, kada je poljska teniserka oduzela servis Jorovićevoj. Srpska teniserka je odmah reagovala istom merom, a već u narednom gemu je rešila prvi set u svoju korist.

U drugom setu, Ivana je nastavila gde je stala u prvom i odmah je preuzela kontrolu. Stigla je do brejka u prvom gemu, još jedan je napravila u petom, a već u osmom gemu je sve rešila iskoristivši drugu meč loptu.

Turnir u Rabatu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.